31.1.2017

Kniha

Napsaly jsme pro Vás praktickou knihu, která vyšla letos v nakladatelství GRADA. Na knize jsme pracovaly zhruba 2 roky a uvedly jsme v ní řadu skutečných příběhů z naší praxe, praktických příkladů a cvičení.

Anotace

Naším cílem bylo napsat knihu praktickou, vycházející z poznatků současné psychologie, z našich vlastních zkušeností, z průběhu individuální práce s klienty a posluchači našich seminářů. Kniha je proložena mnoha skutečnými příběhy a obsahuje spoustu příkladů, cvičení a osvědčených návodů. Základní koncept, který se prolíná celou knihou je všímavost (mindfulness) ve smyslu prožití přítomného okamžiku – zastav se, uvědom si, co děláš, jak právě přemýšlíš, co momentálně ovlivňuje tvé jednání … co vlastně chceš a jak to uděláš? Jak přijdeš na to, abys to udělal co nejvíce efektivně, kreativně?

V knize se zabýváme hlavně následujícími oblastmi:

  • všímavostí (mindfulness), jak si aspoň na chvíli odpočinout v „přítomném okamžiku“;
  • prací se stresem, emocemi, myšlenkami, myšlenkovými vzorci, jaké triky na nás naše mysl vymýšlí, praktickými a rychlými relaxacemi;
  • efektivním a kreativním zpracováním informací, myšlenkovými mapami, efektivním učením a skládáním zkoušek, tréninkem paměti, rychločtením, tvorbou asociací, myšlenkovými klobouky;
  • programováním mysli, prací s podvědomím, využíváním alfa frekvence, meditací, vizualizací a imaginací.

Doufám, že se Vám kniha bude líbit a že v ní najdete spoustu inspirace :-).

Kniha je doplněna audionahrávkami, které si můžete stáhnout:     Zde

Kniha je doplněna textovými materiály, které si můžete stáhnout: Zde

Knihu si můžete objednat např.:                                                       Zde

Kniha je také k dostání v běžných knihkupectvích. Doufám, že se Vám bude líbit a že v ní najdete spoustu inspirace.

E-book: Stres jako koření života – naučte se ho ovládat

V e-booku se dočtete, jak stres působí na naše myšlení, prožívání, chování a tělo. Proč a jak somatizujeme? Jak probíhá stresová reakce? Co je to syndrom vyhoření a jak mu předejít. E-book má 38 stran, hodně obrázků a obsahuje cvičení,relaxační techniky, otázky k zamyšlení, tipy z aromaterapie a mnoho dalšího.

Pokud ho chcete získat, registrujte se k odběru našeho newsletteru Zde