29.3.2017

Audionahrávky: meditace a relaxace

Audionahrávky ke knize „Myšlení pod kontrolou“

Ke knize „Myšlení pod kontrolou – Alfa stav a jeho využití v pracovním a osobním životě“ si můžete zakoupit audionahrávky na odkazu níže:

AUDIONAHRÁVKY

.

Meditace a relaxace:

Níže naleznete nahrávky vstupů do hladiny Alfa, tréninku soustředění, meditací a relaxací – můžete si je přehrát nebo stáhnout, jako dárek od nás. Proto abyste získali z relaxací maximální efekt je potřeba se do nich ponořit každý den, aspoň na chvilku. Krátkodobý pozitivní efekt pocítíte většinou hned. Dlouhodobý efekt, který vede ke změně reakcí, chování, posílení imunity, redukci vnímání stresu atd. většina lidí pocítí za cca 8 týdnů.

Navíc při všech technikách se váš mozek ladí na Alfa vlny a máte tak přístup pod své vědomí, kde jsou ukryty základní myšlenkové a emoční vzory, vnitřní zdroje atd. Více se o stavu Alfa dočtete zde.

Na všech našich seminářích pracujeme s Alfa stavem.

Meditační a relaxační techniky namluvily Radka Loja a Olga Lošťáková.

Meditace všímavosti – Bodyscan

Základem pro efektivní zacházení se stresem je všímavost (mindfulness). Jedná se o schopnost vnímat přítomný okamžik v jeho celku, v dobrém i špatném, odfiltrovat myšlenky, nesoudit, co přichází, ale naopak vše v klidu přijímat.  Mnoho vědeckých studií ukazuje, že trénink všímavosti pomáhá snižovat hladinu stresu.

Níže naleznete techniku Body Scan, která pomáhá propojit se s vlastním tělem a emocemi, protože emoce se promítají do těla. Body Scan je skvělým nástrojem ke snížení hladiny stresu a propojení se svým nevědomím. 

Níže uvádíme tuto techniku v různých časových délkách. Samozřejmě, že čím déle tím lépe. Ale chápeme, že každý den není na delší relaxaci čas. Takže – dělejte, co můžete 🙂

 

Meditace a relaxace podle naší knihy „Jak získat úspěch, klid a vyrovnanost v hektické současnosti“

 

 

Relaxace

Relaxační techniky pomáhají snižování stresu tím, že zpomalují srdeční frekvenci a dýchání, snižují krevní tlak, uvolňují svalové napětí, ale také posilují koncentraci a schopnost získat odstup od našich negativních myšlenek.

Vizualizace z online videokurzu na Seduo.cz: Jak zvládnout trému a jiné obtíže při prezentaci

Mindtrix aplikace: meditace a relaxace v telefonu

Majitelé telefonů se systémem Android si také mohou stáhnout aplikaci Mindtrix (zdarma), která obsahuje nahrávky: body scan, hladina Alfa a časovač. Aplikaci programoval Pavel Lošťák.