Omezení v naší hlavě

Jak dlouhé je Vaše lano?

Víte, že v minulosti lidé používali pro přepravu těžkých předmětů slony?

Dokonce existovala centra, která se zabývala výcvikem a výchovou slonů. Jakmile malé slůně již nemuselo být ve stálé blízkosti své matky, dostalo vlastní výběh. Ve výběhu bylo slůně uvázáno na zhruba osmi metrovém laně. Tím se tedy mohlo pohybovat ve velkém kruhu s plochou 201 metrů čtverečních.

V tomto kruhu byl přístřešek, jídlo, voda i hračky. Malí sloni rychle zjistili, jak daleko se mohou pohybovat, protože když dosáhli konce lana, ucítili tah na noze, který je už nepustil dál.

Čím si myslíte, že byli sloni přivázáni poté, co vyrostli?

Ničím. Na nohu, v místě, kde bylo kdysi lano, dostali pouze kovový pás, který představoval vzpomínku na lano. Sloni nyní mohli kamkoli utéct. V jejich podvědomí ale fungovala vzpomínka: „Dále než sem stejně nemůžeš.“ Jejich omezení nyní existovalo pouze ve vzpomínkách, přesto mělo reálný účinek.

Každý z nás má omezení, jež existují pouze v naší hlavě. Jaká jsou ta vaše?

Nechte se překvapit. Pohodlně se posaďte a poslechněte si audionahrávkou s imaginací „Motýlí předpověď.“

Až projdete imaginací, tak se podívejte na na tento odkaz a odhalte své tajemství. Ale opravdu, na odhalení se podívejte až po skončení imaginace.

Jak pracovat se se vzpomínkami

Své životy si v mysli zkoušíme „nanečisto“. Tyto zkoušky však mají vliv na konečný výsledek – tam venku. Naše myšlenky a obrazy jsou sebenaplňujícím proroctvím. Jsme tím, co si myslíme.

Když něco zažijete, stane se to součástí vašich vzpomínek. Když přijde do současné situace vzpomínka, tak nereagujete přímo na to, co se skutečně děje, ale do velké míry na vzpomínku. Tak jak jste si ji uložili do své mysli. Existuje mnoho způsobů, jak si ukládat vzpomínky. Pokud dokážete změnit úhel pohledu, dokážete časem změnit i povahu svých vzpomínek a přepsat je tak, abyste se cítili dobře.  Současné situace potom budete vnímat více objektivně a také uvidíte další možnosti.

Ukládání vzpomínek

Mnoho lidí si ukládá vzpomínky tak, že to u nich vyvolává vztek, smutek nebo jiné negativní pocity. Proč bychom to měli dělat, když si můžeme zvolit pohodu a klid? Totéž platí i pro budoucnost. Proč se obávat nebo zneklidňovat něčím, co se ještě nestalo, když místo toho můžeme zažívat sebedůvěru a pohodu?

Jde o to, že si zvolíme, jak se chceme cítit – místo toho, aby tomu bylo naopak. Vím, že se to dobře píše a hůř dělá, ale jde to. Znám to z vlastních zkušeností (a náročných pokusů), vím to od svých klientů.

Schopnost ovládat svůj stav se ve světě, který se vzpírá kontrole a zdá se být stále více chaotický, je velmi důležitá.

Pokud ve svém myšlení změníte úhel pohledu na minulou událost, změní se vám i příslušný prožitek – emoce. Tímto přeprogramujete způsob, jímž o dané záležitosti uvažujete a ovlivní to všechny podobné záležitosti, které se vám stanou v budoucnosti.

Radka

Do konce července sleva na všechny online kurzy 15 %.

Další imaginace, audia s meditacemi, videa a spoustu technik na sebepoznání a ovládání mysli najdete v ONLINE kurzech Alfa stav I a II:

Chci se podívat

.

Pokud si přejete od nás dostávat inspiraci, přihlaste se k odběru našeho newsletteru, získáte zdarma kvalitní e-book na zvládání stresu a prevenci syndromu vyhoření:

Chci se přihlásit
imaginace zdroj: Jan Becker, Využijte sílu autohypnózy a autosugesce (upraveno)