Myšlení pod kontrolou

Zamýšleli jste se už nad tím, zda žijete svůj život vědomě, nebo jste ve vleku vnějších událostí a svých nevědomých vnitřních programů? Jedete tzv. na autopilota? Vědecké studie tvrdí, že na situace reagujeme automaticky podle starých programů z 95 %.

Jak chcete změnit budoucnost, pokud se chováte pořád stejně?

O tom, jak přeprogramovat svůj software – naše myšlení, cítění a jednání – vám poví psycholožka, lektorka a koučka Radka Loja. 

Základem je pravidelná meditace, kdy náš mozek vstupuje do hladiny alfa a získává odstup od naučených myšlenkových vzorců a emocí. Trénovat mysl může začít každý hned teď.

Naše myšlenky se promítají do všeho, co děláme. Často způsobem, který přesahuje hranice našeho vědomého vnímání. Tyto myšlenky „vysílají“ do světa kolem nás signály o tom, co chceme, čemu věříme a kým jsme. A svět na ně reaguje. Často se divíme, jakými způsoby. Jak se tedy naučit kontrolovat svoji mysl? V knize psycholožky a koučky Radky Loja zájemci najdou mnoho praktických technik a cvičení rozvíjející sebepoznání, meditaci, imaginaci, relaxaci, práci se sny a mentální techniky zaměřené na rozvoj a programování mysli. Techniky vycházející zejména z praxe mindfulness, autohypnózy a NLP.

Poslechněte si rozhovor na téma Sebevědomí a kontrola mysli s Veronikou Veselou (Kondice.cz) a psycholožkou, koučkou Radkou Loja.