Bez práce nejsou koláče!

Bez práce nejsou koláče. Tedy někdy jsou, pokud například něco zdědíte nebo vyhrajete třeba v loterii. Tyto koláče ale většinou nechutnají tak dobře, jako když si je upečete sami. Stará přísloví a rčení obsahují velkou dávku lidské moudrosti. Často je vyslovujeme, aniž bychom si opravdu uvědomovali, co znamenají.

Níže posílám odkaz na motivační video. Může pomoci a povzbudit každého, kdo se o něco snaží. Je v angličtině (trvá 6 minut, můžete si zapnout anglické tiulky). Jeho myšlenka je prostá – výsledky, které vidíme u vynikajících sportovců, umělců, manažerů atd. jsou pouze špičkou krásného ledovce. Jeho obrovská část se skrývá pod povrchem, který už na první pohled vidět není. Je potřeba se ponořit hluboko, hodně hluboko a často si sáhnout až na dno. K úspěchu je potřeba trénink, tvrdá práce a vytrvalost. Neboli: „Bez práce nejsou koláče.“

Mnoho koučů a lektorů říká: „Stanovte si vizi a celý vesmír se spojí, abyste tento cíl naplnili“. Kolik ale znáte úspěšných lidí, kteří svého úspěchu dosáhli pouze vyslovením přání?  Vize je samozřejme podstatná, ale stejně tak důležitá je i práce na dosažení cíle.

S generací „dětí tisíciletí“ se hovoří o tom, že chtějí vidět výsledky ihned, aniž by pro úspěch dokázali udělat ústupky a vydrželi určité nepohodlí. Myslím ale, že to není téma pouze dětí tisíciletí. Jsme ochotní se pro úspěch obětovat i my starší? Pokud chceme zhubnout, snížíme množství přijímané potravy a začneme sportovat? Pokud chceme lépe zvládat stres, budeme 30 minut denně meditovat? Pokud chceme umět cizí jazyk, naučíme se každý 3 slovíčka, …?

A tak pronáším výzvu: pokud nám něco nevyhovuje, zkusme si přestat stěžovat a spíše se zaměřme na to, co pro změnu můžeme udělat. Jakou změnu si přejete Vy? S čím můžete začít ještě dnes?

Mějte se pěkně!

Olga

Pokud si přejete, přihlašte se k odběru našeho newsletteru [maxbutton id=“3″]