Jak zlepšit koncentraci, paměť, celkový výkon a ještě se u toho pobavit

Není to složité. Jenom se k tomu „dokopat“, překonat odpor mozku a také si vzpomenout :-).

Cvičením mozku se vytvářejí nové spoje mezi mozkovými hemisférami a tím můžete předejít různým nemocem např. i vzniku Alzheimerovy demence. Také zlepšíte koncentraci, paměť, rychlost příjmu a zpracování informací, periferní vidění a nabudíte kreativitu.

Níže uvádím několik praktických tipů pro cvičení mozku:

  • Neobvyklá spojení cvičí mozek. Mozek můžete cvičit i jednoduchými úkony. Stačí, pokud začnete např. dělat činnosti druhou rukou, než jaká je vaše dominantní. Druhou rukou můžete např. psát SMS, čistit si zuby, zalévat květiny apod. Nejdříve to půjde těžko, ale vyplatí se vám to. Tato cvičení propojují hemisféry a povzbuzují kreativitu.
  • Můžete také zkusit vyřadit zrak. Dělejte některé úkony se zavřenýma očima. Stimulujete tak ostatní smysly. Zkuste si poslepu nachystat jednoduché jídlo a následně ho také poslepu sníst. Můžete také vyzkoušet dělat věci v jiném pořadí.
  • Mnoho věcí děláme již automaticky a bez přemýšlení. Pokud mozku změníte dlouhodobé návyky, opustí staré koleje a trochu se bude namáhat. Tuto schopnost, potom budete moci využít při řešení různých problémů v každodenním životě. Budete schopni také opustit staré koleje a přijít na nová řešení, postupy, myšlenky …
  • Trénujte soustředění (např. techniky všímavosti – mindfulness).
  • Zkuste meditovat (např. Naučte se ovládat Alfa vlny).
  • Sportujte – hýbejte se. Dobře jezte.

Mnoho dalších tipů a cvičení se můžete naučit na mém semináři Jak více využívat mozek. Případně se na Vás těším 🙂

Mějte se pěkně!

Radka

Pokud si přejete, přihlašte se k odběru našeho newsletteru Zde

Pět zajímavých tipů ke cvičení mozku můžete shlédnout v tomto videu (10 minut):