31.1.2017

Knihy

Emoce pod kontrolou – 5 kroků ke zvládání emocí

Na základě zkušeností s klienty ze svých workshopů a z individuálních sezení pro vás Radka napsala další knihu. (Olga už píše pokračování na téma Emoce v komunikaci.) Předmluvu napsal psychiatr MUDr. Radkin Honzák a sociolog PhDr. Aleš Kabátek, CSc. Závěrečné slovo manažerka PhDr. Ludmila Jelínková. 

Anotace

Díky této knize se naučíte pracovat se svými emocemi, tak aby vám pomáhaly, a ne škodily.

Zjistíte, odkud emoce přicházejí a jak je můžete zvládat, vyjadřovat a regulovat přiměřeným způsobem. Poznáte, jak se nenechat emocemi unést a neničit si tak své vztahy a zdraví. Emoce, jako je vztek, úzkost, strach nebo pocity viny, vás už nebudou ochromovat.

Zkušená autorka-psycholožka vám prozradí, jak fungují destruktivní myšlenkové formy a co vám způsobují. Na řadě cvičení pochopíte, odkud pocházejí vaše emoční vzorce a jak ovlivňují vaši sebedůvěru, chování a myšlení. Získáte také tipy pro psychohygienu a posilování pozitivních emocí.

Díky umění pracovat s emocemi dokážete dobře zvládat svůj život, vychutnávat si úspěch, zažívat pohodu ve vztazích a ve většině situací si zachováte humor a nadhled. Zvýšíte také svoji životní energii, posílíte psychickou odolnost a sebedůvěru.

Kniha je doplněna audionahrávkami, z nichž některé si můžete zdarma stáhnout zde:

Audionahrávky

 

Knihu si můžete objednat zde:

Kniha

 

Jak získat úspěch, klid a vyrovnanost v hektické současnosti

S Olgou Lošťákovou jsme napsaly praktickou knihu, která vyšla letos v nakladatelství GRADA. Na knize jsme pracovaly 2 roky a uvedly jsme v ní řadu skutečných příběhů z naší praxe, praktických příkladů a cvičení.

Anotace

Naším cílem bylo napsat knihu praktickou, vycházející z poznatků současné psychologie, z našich vlastních zkušeností, z průběhu individuální práce s klienty a posluchači našich seminářů. Kniha je proložena mnoha skutečnými příběhy a obsahuje spoustu příkladů, cvičení a osvědčených návodů. Základní koncept, který se prolíná celou knihou je všímavost (mindfulness) ve smyslu prožití přítomného okamžiku – zastav se, uvědom si, co děláš, jak právě přemýšlíš, co momentálně ovlivňuje tvé jednání … co vlastně chceš a jak to uděláš? Jak přijdeš na to, abys to udělal co nejvíce efektivně, kreativně?

V knize se zabýváme hlavně následujícími oblastmi:

  • všímavostí (mindfulness), jak si aspoň na chvíli odpočinout v “přítomném okamžiku”;
  • prací se stresem, emocemi, myšlenkami, myšlenkovými vzorci, jaké triky na nás naše mysl vymýšlí, praktickými a rychlými relaxacemi;
  • efektivním a kreativním zpracováním informací, myšlenkovými mapami, efektivním učením a skládáním zkoušek, tréninkem paměti, rychločtením, tvorbou asociací, myšlenkovými klobouky;
  • programováním mysli, prací s podvědomím, využíváním alfa frekvence, meditací, vizualizací a imaginací.

Audionahrávky ke knize si můžete stáhnout:

Audionahrávky

Další textové materiály si můžete stáhnout:

Textové materiály

Knihu si můžete objednat např.:

Kniha

Kniha je také k dostání v běžných knihkupectvích. Doufám, že se Vám bude líbit a že v ní najdete spoustu inspirace.

 

E-book: Stres jako koření života – naučte se s ním pracovat

V e-booku se dočtete, jak stres působí na naše myšlení, prožívání, chování a tělo. Proč a jak somatizujeme? Jak probíhá stresová reakce? Co je to syndrom vyhoření a jak mu předejít. E-book má 38 stran, hodně obrázků a obsahuje cvičení, relaxační techniky, otázky k zamyšlení, tipy z aromaterapie a mnoho dalšího.

Pokud ho chcete získat, registrujte se k odběru našeho newsletteru:

 

Obchodní a manažerská prezentace (Aleš Kabátek, Olga Lošťáková)

V praktické a názorné plnobarevné publikaci doprovázené fotografiemi a DVD s testy a videi získáte užitečný návod, jak připravit a uskutečnit úspěšnou prezentaci vlastní osoby, návrhu, projektu, produktu apod. Kniha je návodným a dobře zapamatovatelným “manuálem” prezentace, který vás uchrání chyb, jichž se lidé při prezentaci často dopouštějí, a povede vás krok za krokem v přípravě a realizaci efektivní prezentace, která zaujme a získá auditorium pro prezentovanou “věc”. Na přiloženém DVD uvidíte, jak vypadají dobře a špatně vedené prezentace, jak pracovat s řečí těla, jakých chyb se vyvarovat, a ověříte si své předpoklady a dovednosti na testech. V knize se dozvíte se, jak se osobnostně “nastavit” na dané auditorium, jak připravit stručný, srozumitelný a zapamatovatelný obsah prezentace a jak ho působivě podat, jak udělat prezentaci interaktivní, jak zvládat obtížné situace, jak strukturovat jednotlivé části prezentace či jak vhodně využívat audiovizuální techniku. Takto praktickou a návodnou publikaci na dané téma na trhu nenajdete. Je určena zejména obchodníkům, manažerům, specialistům z různých oborů, lektorům a vůbec všem, kteří prezentují, lektorují či přednášejí.